page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Obdorná výuka v digitálním světě

fotografie ke článku - mrak_znalosti.png fotografie ke článku - mrak_profese.png fotografie ke článku - mrak_ekonomie.png fotografie ke článku - DOD_online.jpg

Den odborných dovedností „Odborné vzdělávání v digitálním světě“

Odborné vzdělávání v digitálním světě je název dne odborných dovedností, který proběhl za podpory Krajského úřadu Středočeského kraje na OA a VOŠ Příbram. Vzhledem k tomu, že protiepidemická opatření stále neumožňují osobní setkávání, celé dopoledne proběhlo online. Dlouze byla diskutována forma, nakonec zvítězila moderní a oblíbená úniková hra. Žáci 1. až 3. ročníku se přihlásili do MS TEAMS, byli rozděleni do místností, utvořili tak skupinky po šesti. Museli vyřešit deset různorodých úkolů, získat hesla, otevřít zámečky a vyřešit tak celou únikovou hru. V rámci ní se naučili pracovat s novými digitálními aplikacemi a zopakovali si vědomosti, které nabyli po dobu distanční výuky. Úkoly však byly laděné převážně prakticky – složit správně životopis, vytvořit pozvánku, vyřešit účetní případ, zopakovat si ekologické pojmy apod. Na závěr samozřejmě proběhlo zhodnocení celého dopoledne. S pocitem dobře naplněného dne se všichni mohli rozejít na velikonoční prázdniny. Doufejme, že si žáci z této aktivity odnesli pozitivní dojmy, všem patří dík za účast a velkou snahu a krajskému úřadu za finanční podporu.

Jako bonus byla nachystána  úniková hra i pro příbramské základní školy. Hra jim byla nabídnuta, a tak učitelé se svými žáky mají možnost si ji do konce dubna vyzkoušet. I jim přejeme nové zážitky při pronikání do digitálního světa.

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář