page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Projektový den "J. A. Komenský vážně i nevážně"

fotografie ke článku - Snimek_obrazovky_1 (1).png fotografie ke článku - Snimek_obrazovky_3 (1).png fotografie ke článku - Snimek_obrazovky_2 (1).png fotografie ke článku - Snimek_obrazovky_4 (1).png

Přiložené soubory

formát souboru Projektový den "J. A. Komenský vážně i n Pozvánka
formát souboru Jak to bylo Projektový den "J. A. Komenský vážně i nevážně"
formát souboru Projektový den "J. A. Komenský vážně i n Báseň - Komenský (Eliška Rambová)

Dne 26. 3. 2021 se uskutečnil první Projektový den "J. A. Komenský vážně i nevážně" pořádaný SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše 2353 v Kladně, spolufinancovaný Krajským akčním plánem vzdělávání Středočeského kraje.

Tradiční model vzdělávání je zapomenut, život ve školách se v současné době vymyká normálu. Výuka probíhá distanční formou, učitelé na žáky promlouvají prostřednictvím počítačů, hodina neprobíhá ve třídě, ale na tabletu. Náročná situace pro žáky, rodiče i učitele. Lze ji nějak odlehčit?


V SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše si řekli, že to musí jít. Výuka zde probíhá on-line téměř ve všech hodinách. Pedagogové i žáci bravurně ovládají internetové komunikační kanály v každodenní výuce, technické problémy jsou minimální. Bylo tedy nasnadě, že je možné tyto návyky a dovednosti zúročit i na jiné platformě. „Tady se zrodila myšlenka připravit něco nového, pro tuto složitou dobu zajisté revolučního, “ říká ředitel školy Petr Paták. „Vsadili jsme na setkání žáků v on-line prostředí se zajímavými osobnostmi, na kreativitu pedagogického sboru, na aktivitu a entuziasmus našich učitelů.“


Vyplatilo se. Zrodil se on-line projektový den J. A. Komenský vážně i nevážně jako připomenutí narození Učitele národů. Účastníci si formou soutěží a kvízů připomněli důležité mezníky v životě této osobnosti, jeho ideje a dílo. V doprovodném programu dívky a chlapci řešili kvízy, soutěžili a užívali si komunikaci se spolužáky. Třešničkou na dortu byli hosté. Bylo jich téměř 20. Anonymní jsou jména účastníků zahraničních vojenských misí, zástupce velitele věznice, jmenovat lze mistra kuchaře Jana Punčocháře a výživového poradce Petra Havlíčka. První projektový den on-line v České republice byl skvělý.

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář