page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Krajská soutěžní přehlídka Enersol 2020

fotografie ke článku - DSC06905.jpg fotografie ke článku - DSC06827.jpg fotografie ke článku - DSC06865.jpg fotografie ke článku - DSC06857.jpg fotografie ke článku - DSC06803.jpg fotografie ke článku - DSC06816.jpg

Krajská soutěžní přehlídka Enersol 2020 se uskutečnila 20. února 2020 v prostorách Kulturního centra v Rakovníku za účasti 127 učitelů, žáků a hostů ze středních škol Středočeského kraje. Pořadatelem akce, nad kterou opět převzala záštitu hejtmanka Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, byla jako v minulých letech Střední průmyslová škola Emila Kolbena Rakovník. Čestnými hosty přehlídky byli Mgr. Karel Filip, předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Středočeského kraje, PhDr. Alois Surynek, Ph.D., vedoucí Odboru školství Krajského úřadu, Ing. Simona Jandurová, vedoucí oddělení řízení projektů Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu, Ing. Tomáš Kapsa, vedoucí Odboru školství, kultury, památkové péče, tělovýchovy a cestovního ruchu Městského úřadu Rakovník a v neposlední řadě Ing. Jiří Herodes, předseda Rady partnerů Enersol a zakladatel této soutěže, která se v letošním roce koná již sedmnáctým rokem. Soutěž je zaměřena na inovativní způsoby získávání, využívání a skladování energie a na úspory v dopravě, preferovaným tématem je v letošním ročníku problematika úspor ve vodním hospodářství.

Své projekty na přehlídce prezentovalo celkem 14 jednotlivců a skupin žáků, kteří byli první odbornou porotou vybráni ze všech zaslaných prací. Z toho 8 projektů se představilo jako každý rok v kategorii „Enersol a praxe“, 4 v kategorii „Enersol a inovace“ a dva v kategorii „Enersol a popularizace“. Jejich vystoupení a kvalitu prací hodnotila tříčlenná porota, které předsedal Ing. Bohumila Krajča z Národního pedagogického ústavu ČR. Je radostné, že úroveň projektů se každým rokem zvyšuje, žáci při práci na projektech získali mnoho zkušeností a přinesli inovativní nápady.

Vítězem v kategorii „Enersol a praxe“ se stala Lenka Sadílková z Obchodní akademie Neveklov s projektem „Aerobní fermentor EWA“, v kategorii „Enersol a inovace“ obsadila první místo Hanka Křesinová ze SOŠ a SZŠ Benešov s prací „Zelené střechy a fasády“ a v kategorii „Enersol a popularizace“ zvítězil tým z Obchodní akademie Neveklov pod vedením Václava Šobíška s projprvním číslem časopisu „Moderní ekolog“.  Do celostátního kola, které se bude konat 19. a 20. března v Hradci Králové, postoupilo celkem 7 nejlepších projektů.

Tuto významnou a tradiční akci v letošním roce opět finančně podpořil Středočeský kraj v rámci evropského projektu „Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje“.

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář