page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Oslavy sta let obchodního školství v Rakovníku

fotografie ke článku - IMG_5927.JPG fotografie ke článku - IMG_20190325_143537.jpg fotografie ke článku - IMG_5937.JPG fotografie ke článku - IMG_3023_1.JPG fotografie ke článku - IMG_3055_1.JPG

Oslavy MOA byly příležitostí k setkáváním

Právě s tímto hlavním záměrem byly připravovány oslavy sta let obchodního školství v Rakovníku, které připravila Masarykova obchodní akademie. Bylo to nejen o setkáních absolventů a přátel školy, vzpomínkách  i současných plánech, ale třeba také možností navštívit zajímavou budovu školy, která se objevila  i mezi architektonickými skvosty našeho města  v televizním pořadu Šumný Rakovník.

Tato akce byla spojena i s možností seznámit žáky základních škol s historií a se současností školy, která v regionu vždy patřila k tomu nejlepšímu, co střední školství nabízí. Žáci základních škol si mohli nejen prohlédnout v týdnu před dnem otevřených dveří nejen prostory školy, stát se na chvíli studentem školy, ale také si prohlédnout na výstavě bohatou historii školy.

V sobotu 18. 5. 2019, se mohli všichni návštěvníci školy seznámit, případně zavzpomínat při komentovaných prohlídkách školy, náplní studia, případně se zaposlouchat do prvorepublikových skladeb prezentovaných žáky ZUŠ v Rakovníku nebo si vyslechnout zajímavou přednášku renomovaného regionálního historika Romana Hartla.

Celý den byl zakončen i absolventským plesem MOA Rakovník v KC Rakovník, který umožnil v neformální rovině setkávání bývalých studentů a pedagogů.

Toto připomenutí významného jubilea školy a vzdělávání v regionu vůbec je významné nejen pro Masarykovu obchodní akademii v Rakovníku, ale pro každého, kdo v regionu studoval a také i pro zaměstnavatele, kteří vnímají ekonomické vzdělání jako jeden ze základních atributů každé osobnosti.

Akce se konala za finančního přispění z  projektu EU OP VVV Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.

Štítky: školy |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář