page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Krajská odborná soutěž zemědělských dovedností žáků učebních oborů Středočeského kraje

fotografie ke článku - DSCF5981.JPG fotografie ke článku - DSCF6029.JPG fotografie ke článku - DSCF6193.JPG fotografie ke článku - DSCF6174.JPG fotografie ke článku - DSCF6073.JPG fotografie ke článku - DSCF5988.JPG

Žáci zemědělských oborů prokázali šikovnost, odbornou zručnost a zdravou soutěživost

Ve středu 15. května 2019 se na SOU a SOŠ v Horkách nad Jizerou uskutečnila krajská odborná soutěž zemědělských dovedností žáků učebních oborů Středočeského kraje. Záštitu nad soutěží převzal prof. MUDr. Zdeněk Seidl, CSc., radní Středočeského kraje pro oblast školství, za podpory Okresní agrární komory Mladá Boleslav, Agrární komory Příbram, Zemědělského svazu ČR a Krajské hospodářské komory Střední Čechy. Do soutěže se kromě žáků pořádající školy zapojili žáci středních škol z Čáslavi, Hubálova, Jesenice, Vlašimi a ze Středokluk. Soutěžící absolvovali teoretický test ze znalostí pravidel silničního provozu a teoretický test odborných vědomostí. Dále rozpoznávali vzorky technických a biologických materiálů, se kterými se setkávají ve své profesní přípravě. K divácky atraktivním částem soutěže patřila bezesporu jízda zručnosti traktoru s návěsem, práce s hydraulickým nakladačem a práce s rotačním žacím strojem. Celá soutěž proběhla v přátelském duchu a zdravé rivalitě. Chladné deštivé počasí prověřilo nejen jejich odbornou zdatnost, ale také fyzickou odolnost. Závodníci plnili zadání disciplín velmi zodpovědně a podávali výkony na vysoké úrovni. Komise rozhodčích, sestavená ze zástupců zúčastněných škol, měla plné ruce práce a ve svém závěrečném hodnocení ocenila, mimo odbornou připravenost soutěžících, také jejich profesní vyzrálost.

Celkovým vítězem soutěže se stal Vojtěch Malý z pořádající školy, na druhém místě Ondřej Kovařík z SOŠ a SOU Vlašim a na třetím místě Jan Drunecký z SOŠ a SOU Horky nad Jizerou.            

Soutěž se konala za finančního přispění z  projektu EU OP VVV Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.                                                                                                                                                                   

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář