page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

fotografie ke článku - _MG_1261_1.jpg fotografie ke článku - _MG_1435_1.jpg fotografie ke článku - _MG_1439_1.jpg

 

http://www.gymkh.cz/wp-content/uploads/2017/04/soc-300x150.jpgDne 30. dubna hostilo Gymnázium Jiřího Ortena, Jaselská 932, 284 80 Kutná Hora krajské kolo Středoškolské odborné činnosti (SOČ).

Krajské kolo (neboli správně krajská přehlídka) SOČ se na naší škole konalo vůbec poprvé a jeho zorganizování si vyžádalo dlouhodobé přípravy. Zatímco většina žáků GJO (s výjimkou tříd V6A a V7A, které pomáhaly s organizací) si onoho dne užívala ředitelské volno a mohla zůstat doma, do školy proudily desítky soutěžících ze středních škol ve Středočeském kraji, aby prezentovali své seminární práce před jednotlivými porotami. Ty byly tvořeny lékaři, geology, matematiky, IT specialisty a techniky, historiky a kunsthistoriky, psychology a mnoha dalšími odborníky.

V silné konkurenci celkových 69 seminárních prací se našim studentům podařilo výborně uspět, když ve svých oborech obsadili tato místa:

– Kateřina Melounová (V8A) první v oboru č. 3 (Chemie) s prací Využití plynové chromatografie při analýze konzumních alkoholických nápojů. Autorka tak postupuje do celostátního kola!

– Eliška Moravcová (V8A) druhé v oboru č. 7 (Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství) s prací Mykotoxiny v plísňových sýrech

– Lubor Šída (C4B) druhé v oboru č. 18 (Informatika) s prací Vývoj kryptologických metod

– Kateřina Rosická (V8A) třetí v oboru č. 2 (Fyzika) s prací Vlastnosti bleskových výbojů v zimním období nad severní Evropou

– Vojtěch Charvát (C4A) třetí v oboru č. 6 (Zdravotnictví) s prací Adenokarcinomy tlustého střeva

Všem soutěžícím z GJO děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchům. Poděkování patří rovněž členům hodnotících porot za jejich odborné názory, ochotu i vstřícnost a v neposlední řadě děkujeme i všem, kdo se jakkoli podíleli na hladkém průběhu celé soutěže.

Soutěž se konala za finančního přispění z  projektu EU OP VVV Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.

Lukáš Provaz

foto Zdeněk Oliva

Štítky: školy | soutěž |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář