page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Cesta potravin

fotografie ke článku - IMG_2666.JPG fotografie ke článku - IMG_2646.JPG fotografie ke článku - IMG_2652.JPG fotografie ke článku - IMG_2647.JPG fotografie ke článku - IMG_2661.JPG fotografie ke článku - IMG_2667.JPG

Realizace workshopů zaměřených na využití projektu Cesty potravin – strava globálně a lokálně.

Workshopy se konaly v březnu a dubnu v Kolíně, Rakovníku, Příbrami, Benešově a Mladé Boleslavi a workshopů se zúčastnili koordinátoři a realizátoři Místních akčních plánů, pedagogové z MŠ i pracovníci DDM.

V rámci každého workshopu byli účastníci seznámeni s projektovými dny zaměřenými na polytechnické a environmentální vzdělávání dětí v MŠ a také s aktivitami realizovaných v jednotlivých projektových dnech. Tyto aktivity jsou zaměřeny na činnosti, které je možné realizovat venku ve školní zahradě a jsou vázány na pěstitelský rok (září – červen). Účastníci získali informace i o tématech, která seznamují děti se světem živočišné výroby, hospodářských zvířat a jejich významu pro potravinový trh.

Součástí workshopů byla i prezentace didaktických materiálů, které vznikly během projektu. Fotodokumentace zprostředkovala ukázky praktického využití těchto vytvořených didaktických materiálů a zahrnovala i ukázky technického vybavení. Kompostér, vyvýšený záhon, sušička ovoce, odšťavňovač i vločkovat byly prakticky využity při projektových aktivitách a počítá se s jejich dalším aktivním použitím.

Účastníci workshopů pracovali s některými didaktickými materiály a za správné uspořádání jedné didaktické části projektového pexesa získali malou odměnu, kterou mohou prakticky použít právě ve školní zahradě. Z didaktického materiálu s názvem Rok ve školní zahradě byla v rámci workshopů vytvořena malá výstava.

___________________________________________________________________

Projekt Cesty potravin byl realizován Vzdělávacím institutem Středočeského kraje s finanční podporou projektu EU OP VVV Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.

od 1. 3. 2017 do 30. 11. 2018 a byl pilotně ověřen ve čtyřech mateřských školách ve Středočeském kraji – MŠ Sluníčko Mladá Boleslav, MŠ Luštěnice, MŠ Šikulka Libice nad Cidlinou, MŠ Dráček Lysá nad Labem – Litol.

Štítky: Seminář | workshop |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář