page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Krajské kolo Mistrovství republiky v grafických předmětech

fotografie ke článku - DSC_0014aaa.jpg fotografie ke článku - DSC_0008aaa.jpg fotografie ke článku - DSC_0032aaa.jpg fotografie ke článku - DSC_0043aaa.jpg fotografie ke článku - DSC_0055aaa.jpg fotografie ke článku - DSC_0075aaa.jpg

Historicky poprvé na Obchodní akademii v Čáslavi                      

V úterý 26. března 2019 se naše Obchodní akademie stala pořadatelem krajského kola Mistrovství republiky v grafických předmětech. Už od časného rána byli všichni organizátoři na svých místech a vyčkávali první účastníky. Dorazili všichni a po úvodní poradě a slavnostním zahájení mohlo vypuknout klání ve 3 soutěžních disciplínách: psaní na klávesnici, korektura textu a wordprocessing. Opis textu z papírové předlohy s hodnocením rychlosti a přesnosti psaní musel pro velký zájem proběhnout celkem třikrát.

Po náročném opravování – hlavně u soutěže z wordprocessingu, byli vyhlášeni vítězové, kteří z rukou organizátorů a také hosta, paní Mgr. Terezy Štvánové, projektové a finanční manažerky Krajského akčního plánu, převzali diplomy a věcné ceny podle svého umístění.

V kategorii wordprocessing zvítězila zástupkyně OA Kolín Zuzana Vosáhlová, v korektuře textu také dívka – Michaela Dušková z OA Vlašim a nejrychleji a nejpřesněji z účastníků v našem kraji píše Daniel Čech z OA Rakovník, který předvedl neuvěřitelných 393 čistých úhozů za minutu.

Velké poděkování patří také sponzorům, kteří přispěli finančně nebo formou propagačních či dárkových předmětů – jedná se Obec Tupadly, Obec Potěhy, Město Čáslav, Město Kutná Hora, Zenit spol. s r.o. Čáslav, Ljughäll, s.r.o. Čáslav, Houfek, a.s. Golčův Jeníkov.

Nejenom, že soutěžící poměřili své schopnosti, ale také se mohli setkat vyučující těchto disciplín a ve volné chvilce pohovořit o problémech i úspěších ve výuce i ve škole. Kdo neměl momentálně povinnosti se zadáváním nebo opravováním, mohl navíc shlédnout krásy Čáslavi a navštívit místní pamětihodnosti v připravené prohlídce.

Věřím, že všichni soutěžící i ostatní účastníci odjeli spokojeni do svých domovů a budou rádi vzpomínat na naši Obchodní akademii a také na město Čáslav.

Nás čekal ještě závěrečný maraton administrativy a mohli jsme také soutěž považovat za úspěšně ukončenou.

Soutěž se konala za finančního přispění z  projektu EU OP VVV Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.

Ing. Jana Nováková, koordinátorka soutěže

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář