page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Krajská soutěžní přehlídka Enersol 2019

fotografie ke článku - tmosfera_v_sale.jpg fotografie ke článku - Model_aquaponie.jpg fotografie ke článku - Odborna_porota.jpg fotografie ke článku - Radni_Herman_pri_proslovu.jpg fotografie ke článku - Predavani_cen.jpg fotografie ke článku - Soutezici_1.jpg fotografie ke článku - Vitezny_meric.jpg

Krajská soutěžní přehlídka Enersol 2019 se uskutečnila 13. února v prostorách Kulturního centra v Rakovníku za účasti více než 130 učitelů a žáků ze středních škol Středočeského kraje. Pořadatelem akce, nad kterou převzala záštitu hejtmanka Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, byla již tradičně Střední průmyslová škola Emila Kolbena v Rakovníku. Čestnými hosty přehlídky byli Martin Herman, radní pro investice a veřejné zakázky, Mgr. Karel Filip, předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, PaedDr. Luděk Štíbr, starosta města a v neposlední řadě Ing. Jiří Herodes, předseda Rady partnerů Enersol a zakladatel této soutěže, která se v letošním roce koná již pošestnácté. Soutěž je zaměřena na inovativní způsoby získávání, využívání a skladování energie a na úspory v dopravě, preferovaným tématem je v letošním ročníku problematika vodních zdrojů.

Své projekty na přehlídce prezentovalo celkem 14 jednotlivců a skupin žáků, kteří byli první odbornou porotou vybráni ze všech zaslaných prací. Z toho 8 projektů se představilo v kategorii „Enersol a praxe“, 4 v kategorii „Enersol a inovace“ a dva v kategorii „Enersol a popularizace“. Jejich vystoupení a kvalitu prací hodnotila tříčlenná porota, které předsedal Ing. Martin Malý z Národního ústavu pro vzdělávání. Je potřeba říci, že úroveň projektů byla v letošním roce velmi vysoká, žáci prezentovali inovativní řešení a seznamovali s nimi zaujaté publikum.

Vítězem v kategorii „Enersol a praxe“ se stalo trio Jaroslav Buben, Adam Pelcman a Vasyl Martynovskyy ze SPŠ a VOŠ Kladno s projektem „Prostup tepla stavebními materiály“, v kategorii „Enersol a inovace“ zvítězila trojice Martin Bittner, Petr Gabera a Marek Fliegel ze SOŠ a SOU Nymburk s prací „Závlahová pohotovost“ a v kategorii „Enersol a popularizace“ obsadila první místo Andrea Lánská z Obchodní akademie Neveklov s výstavním projektem „I voda má paměť“.  Do celostátního kola, které se bude konat 21. a 22. března v Pardubicích, postoupilo celkem 7 nejlepších projektů.

Je potřeba také připomenout, že tuto významnou akci finančně podpořil Středočeský kraj v rámci evropského projektu „Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje“.

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář