page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

22. ročník soutěže odborných dovedností oboru Klempíř

fotografie ke článku - SOD_2019_014.png fotografie ke článku - SOD_2019_005.png fotografie ke článku - SOD_2019_037.png fotografie ke článku - SOD_2019_008.png fotografie ke článku - SOD_2019_031.png fotografie ke článku - SOD_2019_036.png fotografie ke článku - SOD_2019_032.png fotografie ke článku - SOD_2019_009.png fotografie ke článku - SOD_2019_003.png

Je pátek 11. ledna 2019 a ve Střední škole služeb a řemesel ve Stochově právě vrcholí již 22. ročník soutěže odborných dovedností oboru Klempíř. Naše škola se pořadatelství soutěže ujala již po páté za sebou. Pro letošní rok byla úkolem soutěžících pokládka střešní krytiny z hliníkového plechu na dvě střešní roviny. V jedné střešní rovině byl navíc umístěn arkýř, který měl za úkol prověřit, jak si soutěžící poradí s oplechováním střešního prostupu. Generálním sponzorem soutěže, byla společnost Prefa Aluminuprodukte s.r.o., která poskytla materiál na výrobu střešní krytiny. Mezi významné sponzory, bez kterých by byla soutěž jen obtížně realizovatelná, patří společnosti FAS MANINY, L I N E T spol. s r.o., dále AGRA Řisuty, Autobusová doprava Milan Bříza, Kovovýroba KAIZR. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 5 družstev a to z Jihlavy, Plzně, Prahy – Jarova, Teplic a Stochova.

Soutěž byla slavnostně zahájena ve středu 9. 01. 2019, kdy si jednotlivá družstva vylosovala čísla soutěžních maket. Na zhotovení soutěžního úkolu měli celkem 13 hodin rozložených do dvou dnů. Po celou dobu, kdy soutěžící plnili zadaný úkol, dohlížela na jejich výkony hodnotící komise ve složení Stanislav Čečil – člen cechu KPT, Vlastimil Bartoš – spolumajitel klempířské firmy FAS – MANINY, a Jiří Slapnička – zástupce společnosti Prefa Aluminuprodukte s.r.o. Praktická část soutěže byla hodnocena maximálně 150 body. Teoretická část – test 25 otázek vybraných počítačem z okruhů otázek pro závěrečné zkoušky. Každá otázka byla hodnocena
1 bodem. Maximální počet získaných bodů byl tedy 175.

A jak celé klání dopadlo? Po sečtení všech bodů (z praktické i teoretické části) se na 1. místě umístilo družstvo domácích tedy žáci ze Střední školy služeb a řemesel, Stochov., Na druhém místě skončili zástupci Střední odborné školy stavební a zahradnické, Praha 9, Učňovská 1. Bronzovou příčku obsadili chlapci ze Střední školy stavební Jihlava. Jako čtvrtí skončili soutěžící ze Středního odborného učiliště stavebního, Plzeň, Borská 55. Na místě pátém pak skončili chlapci ze Střední školy stavební a strojní, Teplice, příspěvková organizace.

Jsem moc ráda, že již řadu let máme šikovné chlapce – klempíře, kteří se dlouhodobě umísťují na vítězných stupních, a budeme jim držet palce v celostátním kole, kde se pokusí obhájit čelní pozice, vyjádřila se k výsledkům soutěže ředitelka školy Ing. Pichová.

V rámci doprovodného programu, kterým je tradiční turnaj v bowlingu, se podařilo zvítězit družstvu z Prahy a obdrželi tak cenu pro vítěze doprovodného programu – oříškovou maxiroládu plněnou ovocem z dílny naší vedoucí školní jídelny – paní Věry Kunešové.

Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáním cen proběhlo 23. ledna 2019 od 10:30. Celá soutěž probíhala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a byla spolufinancována ve spolupráci se Středočeským krajem. Vyhlášení se kromě zástupců z řad soutěžících účastnili také významní hosté a sponzoři soutěže. Mohli jsme tak přivítat vedoucí odboru školství Středočeského kraje Mgr. et Mgr. Martina Műllera, dále radního pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martina Draxlera a vedoucího oddělení financování a rozpočtu školství Bc. Jana Chuchlera, kteří společně s ředitelkou školy Ing. Jaroslavou Pichovou předali žáků hodnotné ceny a zároveň jim vyslovili poděkování za účast v soutěži a odvedenou práci.

Naše družstvo společně s dalšími třemi postupuje do celostátního kola (mistrovství ČR s mezinárodní účastí, které proběhne od 27. 2. – 1. 3. 2019 na brněnském výstavišti).

Držíme palce a pevně věříme, že minimálně obhájí výsledek z předchozího ročníku, kdy získali stříbrnou medaili.

Na závěr nezbývá než poděkovat všem zúčastněným a těšit se na již v pořadí 23. ročník soutěže, který jak doufáme, budeme pořádat opět u nás ve Stochově.

Štítky: školy | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář