page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Šestý ročník kuchařské soutěže „ Zlatá vařečka“ pro žáky oboru vzdělání kategorie „E“

fotografie ke článku - bbn.jpg fotografie ke článku - xb.jpg fotografie ke článku - gs.png fotografie ke článku - xx.jpg fotografie ke článku - gfdgdf.jpg fotografie ke článku - gd.png

Střední škola řemesel Kunice, příspěvková organizace se stala ve školním roce 2018/2019 již po šesté v řadě pořádající a hostitelskou školou kuchařské soutěže určené pro žáky oboru vzdělání kategorie “E“, s názvem „Zlatá vařečka“, tentokrát na téma Den Matek. Tento ročník byl pořádán a spolufinancován ve spolupráci se Středočeským krajem v rámci projektu EU – krajský akční plán vzdělávání SK a podpořen celkovou finanční částkou ve výši 20.000,- Kč.

Kuchařská soutěž se uskutečnila v prostorách Střední školy řemesel Kunice dne 23. 1. 2019. Celkem se kuchařské soutěže zúčastnilo 5 škol, včetně školy pořádající. Žáci soutěžili v sedmi dvoučlenných soutěžních družstvech. Výzvu do šestého ročníku kuchařské soutěže„ Zlatá vařečka“ tentokrát přijala Základní škola a Odborná škola Horšovský Týn, Odborné učiliště Vyšehrad, Odborné učiliště Kanina a Střední odborná škola a Praktická škola Kladno – Vrapice.

Úkolem každého soutěžního družstva bylo zhotovit v časovém limitu 180-ti minut, dvě porce studeného předkrmu, 2 porce minidezertu a prostřít slavnostní tabuli tak, aby jednotlivé výrobky a slavnostní tabule korespondovaly se zadaným tématem. Na dodržování pravidel a hodnocení soutěžních týmů dohlížela tříčlenná nezávislá porota, složená z odborníků z praxe. I v tomto ročníku jsme měli možnost obdivovat nápadité, chuťově zajímavé a esteticky velmi pěkně zpracované výrobky.

V celkovém hodnocení se na prvním místě umístilo soutěžní družstvo ze Střední školy řemesel Kunice, příspěvkové organizace s celkovým počtem 165 bodů, na místě druhém se umístilo soutěžní družstvo z Odborného učiliště Vyšehrad s celkovým počtem 158 bodů a na třetím místě skončilo soutěžní družstvo z Odborného učiliště Kanina s celkovým počtem 151 bodů. Výkony prvních tří družstev byly oceněny hodnotnými cenami a diplomy. Nezapomněli jsme ani na ty soutěžní družstva, kterým štěstí tento den nepřálo a připravili jsme pro ně drobné ceny útěchy a pamětní listy.

K významným hostům kuchařské soutěže patřili zástupci za Středočeský kraj, a to paní Ing. Jana Štindlová, vedoucí oddělení školské ekonomiky Odboru školství a vedoucí Odboru školství pan Mgr. et Mgr. Martin Müller, kteří si ve svém náročném pracovním programu našli čas a přijeli soutěžící osobně podpořit.

Šestý ročník kuchařské soutěže „ Zlatá vařečka“ je úspěšně za námi a nám nezbývá nic jiného, než ze srdce poděkovat všem, kteří se této soutěže v odbornosti zúčastnili a podpořili ji.

Bc. Renata Karlová

 

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář