page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Vánoční aranžování 2018

fotografie ke článku - 20181211_102919.jpg fotografie ke článku - DSCN1422.JPG fotografie ke článku - 20181211_103343.jpg fotografie ke článku - DSCN1444.JPG fotografie ke článku - DSCN1531.JPG

Žáci 8. a 9. ročníků základních škol změřili své síly v aranžování

Integrovaná střední škola, Jesenice, Žatecká 1 ve dnech 11. a 12.12.2018 pořádala soutěž Vánoční aranžování 2018, určenou žákům 8. a 9. ročníků základních škol, kteří mají zájem o floristiku, aranžování, vazačství, zkrátka pro všechny, kteří mají rádi přírodu, rostliny, mají touhu tvořit a zabývat se krásou.

Soutěž byla realizována v rámci projektu Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje, dále za podpory Okresní agrární komory a Města Jesenice. Prostředí Kulturního domu v Jesenici podtrhlo příjemnou vánoční atmosféru soutěže. Účast v soutěži přijalo 9 škol z regionu Karlovarského, Ústeckého a Plzeňského, včetně týmů místních škol.

Soutěž zahrnovala tři úkoly z vybraných aranžovacích technik - vánoční dekoraci vázanou (stromeček), stolní dekoraci, přízdoba ubrousku.

Složení týmů bylo tříčlenné, vyhodnoceni byli zároveň i jednotlivci. Každý žák v jednotlivých úkolech získával body pro svůj tým. Celkové hodnocení pak bylo založeno na součtu bodů všech členů týmu ve všech třech disciplínách. 

V prvním soutěžním dni na 1. a 2. místě skončila družstva ZŠ a PrŠ Jesenice a na 3. pozici se umístila ZŠ praktická Kralovice.

V následujícím dni si vítězství odneslo družstvo ZŠ P. Bezruče ze Žatce, které bylo nováčkem mezi soutěžícími školami, druhá a třetí příčka patřila družstvům ZŠ a MŠ Jesenice. 

V kategorii jednotlivců:

1. den - 1. místo: Kevin Puška, ZŠ a PrŠ Jesenice,2. místo: Kristián Hlaváč, ZŠ praktická Kralovice, 3. místo: Matěj Romportl, ZŠ a PrŠ Jesenice.

2. den - 1. místo:  Kristýna Nováková, ZŠ Čistá, 2. místo: Lenka Bakdi, ZŠ Žatec, 3. místo: Veronika Dunová, ZŠ Jesenice

Je však třeba připomenout, že ačkoli vyhrát může jen jeden, atmosféru soutěže si užili všichni. Podle slov většiny zúčastněných si žáci odváželi nejen nové znalosti a zkušenosti z oblasti aranžování a floristiky, ale také pozitivní zážitky a samozřejmě vlastnoručně vytvořená floristická dílka, kterými si účastníci mohli ozdobit vánoční stoly.  

Poděkování za pomoc a provázení soutěžících patří žákům Integrované střední školy v Jesenici, kteří se vzdělávají v oborech Zahradník, Zahradnické práce, Zemědělec, učitelům odborného výcviku a rovněž žákům oboru Cukrář, kteří se postarali o občerstvení účastníků.  

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář