page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Veletrh fiktivních firem

fotografie ke článku - IMG_6816-u.jpg fotografie ke článku - IMG_6860-u.jpg fotografie ke článku - IMG_6769-u.jpg fotografie ke článku - IMG_6862-u.jpg fotografie ke článku - IMG_6867-u.jpg

Veletrh fiktivních firem

Veletrh fiktivních firem „Podzimní Příbram“ se v Příbrami již stal pojmem a dobrou tradicí. Letos ve dnech 14. a 15. listopadu proběhl již 21. ročník. První den veletrhu se sjely do budovy OA a VOŠ Příbram firmy, které byly přihlášeny do soutěže o nejlepší prezentaci.  Odborné porotě se představilo 16 firem, jejichž zástupci se snažili předvést své obchody či služby v co nejlepším světle. Hodnotily se odborné znalosti, úroveň prezentace a mluveného slova, případně výklad v cizím jazyce. Stranou nikdy nezůstane ani etika a estetika zástupců. Porota letos opravdu neměla jednoduchou práci, ale poradila si.

Druhý den byly přípravy v plném proudu od samého brzkého rána.  Do příbramské sokolovny se sešlo a sjelo 21 firem nejen z Příbrami, ale i z Plzně, Berouna, Hořovic, Sedlčan a Písku. Všichni si horlivě připravovali své stánky, nástěnky, letáky, loga, výrobky a vše, co k dobrému marketingu patří. V 9 hodin byla akce zahájena kulturním programem, vystoupili trubači a taneční pár zatančil jak standartní, tak latinskoamerické tance. Hosté ze Středočeského kraje, Města Příbrami, Úřadu práce Příbram, OHK Příbram a příbramských firem podpořili veletrh vlídným slovem. Když se otevřely dveře pro veřejnost, sokolovna praskala ve švech. Veletrh navštívili i absolventi školy, žáci základních škol i široká veřejnost. Odborná porota opět hodnotila, tentokrát se členové komise museli vrhnout do víru obchodu a zjišťovat, hodnotit, posuzovat a rozdávat ceny. Soutěžilo se o nejlepší logo firmy, tuto disciplínu ohodnotili zástupci z partnerské německé školy. Další soutěž byla o nejlepší leták, tohoto bodu se ujal odborný grafik, nejlepší stánek vyhodnotila odborná porota a nejlepšího prodejce zvolil zástupce CEFIFu p. Ing. Hůla. Ve 13 hodin bylo dobojováno, ceny a odměny rozdány. Napětí a stres opadly a zavládla spokojenost. Alespoň doufáme, neboť ceny nezůstaly v Příbrami, ale spravedlivě putovaly téměř do všech zúčastněných škol. Každý byl dobrý v něčem jiném. Všichni se snažili a odvedli kus dobré práce. A za to jim patří velký dík.

Děkujeme také KÚ Středočeského kraje a Městu Příbram za finanční podporu veletrhu, všem porotcům za skvěle odvedenou odbornou práci a všem zúčastněným za přízeň. Veletrh skončil a už teď se těšíme na příští ročník.

Soutěž se konala za finančního přispění z  projektu EU OP VVV Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář