page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Projektový den Pojď si vybrat řemeslo

fotografie ke článku - IMG_3810aaa.jpg fotografie ke článku - IMG_3829aaa.jpg fotografie ke článku - IMG_3796aaa.jpg fotografie ke článku - IMG_3863aaa.jpg fotografie ke článku - IMG_3813aaa.jpg

Projektový den Pojď si vybrat řemeslo

Ve Střední odborné škole a středním odborném učilišti na náměstí Edvarda Beneše v Kladně probíhal ve spolupráci s programem Krajského akčního plánu ve čtvrtek 22. 11. 2018 projektový den Pojď si vybrat řemeslo. Prioritně byl určený žákům devátých tříd, kteří stojí před nelehkou volbou, jakou školu zvolit pro své další vzdělávání. V učebnách byly připraveny zajímavé workshopy, vědomostní soutěže a kvízy. Žáci základních škol si vyzkoušeli ukázky přijímacích testů z českého jazyka a matematiky, zájemci o učební obory se zapojili do aktivit ve školní kuchyni i aranžovně. V rámci tvůrčích dílen se pracovalo quillingovými technikami, tvořily se vánoční vazby, smažily se palačinky, míchaly se koktejly a realizovalo se mnoho dalších aktivit. Probíhala charitativní sbírka pro kladenský Azylový dům pro matky s dětmi a kladenskou pobočku organizace Člověk v tísni.

V průběhu dne se do zajímavého programu zapojily téměř tři stovky žáků základních škol i jejich rodičů. Ohlasy byly velmi pochvalné, návštěvníci kladně hodnotili aktivity, které si mohli vyzkoušet i množství informací, kterých se jim dostalo. Kvalitu tohoto projektového dne pozitivně ovlivnila skutečnost, že se tato akce mohla uskutečnit díky spolufinancování z Krajského akčního plánu.

Mgr. Dana Kolářová

 

Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář