page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Enersol - v Rakovníku soutěžili žáci z celého kraje

fotografie ke článku - Ceny_pro_viteze.jpg fotografie ke článku - estni_hoste.jpg fotografie ke článku - Oceneni_zaci_1.jpg fotografie ke článku - Oceneni_zaci_2.jpg fotografie ke článku - Predavani_diplomu.jpg

Enersol – toto slovo by vám mohlo připomenout energii nebo slunce. A ani v jednom případě byste nebyli daleko od pravdy. Jde totiž o soutěž středoškolských žáků, zaměřenou na obnovitelné zdroje energie, její úspory a snižování emisí v dopravě, tedy na témata, o kterých dnes a denně slyšíme v médiích. Soutěží se ve třech kategoriích – Enersol a praxe (zde je podmínkou spolupráce s firmou nebo institucí), Enersol a inovace a Enersol a popularizace. Nejlepší práce postupují na krajskou, poté na celostátní a nakonec na mezinárodní přehlídku.

Střední průmyslová škola Emila Kolbena v Rakovníku pořádala již potřetí krajskou soutěžní přehlídku, která se konala pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje a starosty Rakovníka a za účasti čestných hostů, mezi nimiž nechyběl Mgr. Karel Filip, předseda Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost zastupitelstva Středočeského kraje. Výsledky svého snažení zde prezentovalo čtrnáct žákyň a žáků, kteří do tohoto kola postoupili. Porota pak stanovila pořadí nejlepších prací. V kategorii Enersol a praxe zvítězila Martina Chárová ze SOŠ a SZŠ Benešov před dvojicí Miroslav Špinka a Filip Maňhal ze SPŠ a VOŠ Kladno, Adélou Platilovou a Davidem Jiráskem opět z Benešova, poslední postupové místo obsadily Andrea Bělinová a Michaela Janáková ze stejné školy. V kategorii Enersol a inovace obsadila první místo trojice žáků SOŠ a SOU Nymburk Lukáš Pavlásek, Martin Bittner a Petr Gabera, na celostátní přehlídku postoupil také David Zhorný ze SOŠ a SOU Vlašim. Kategorie Enersol a popularizace měla za vítězku Lauru Šťastnou z OA Neveklov.

Na celostátní přehlídku, která proběhne v březnu v Plzni, se může těšit sedm nejlepších, kteří byli také odměněni hodnotnými cenami. Věříme, že někteří uspějí i tam a budou moci porovnat své znalosti s žáky ze Slovenska, Rakouska, Slovinska a Polska v mezinárodním soutěžním kole, které se bude letos konat v rakouském Hollabrunnu.

Akce byla spolufinancována a pořádána ve spolupráci se Středočeským krajem v rámci projektu EU – Krajský akční plán vzdělávání

Štítky: školy | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář