page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Vánoční aranžování 2017 na Integrované střední škole v Jesenici

fotografie ke článku - PC132675.JPG fotografie ke článku - PC132773.JPG fotografie ke článku - PC122538.JPG fotografie ke článku - PC122543.JPG fotografie ke článku - PC132643.JPG

Vánoční aranžování 2017 na Integrované střední škole v Jesenici

Dobu vánočních příprav a pravou vánoční atmosféru v duchu tvořivosti si užili žáci 8. a 9. ročníků žáků základních škol při regionální soutěži Vánoční aranžování 2017, kterou uspořádala Integrovaná střední škola Jesenice, Žatecká 1 ve dnech 12. - 13. 12. 2017.

Akce byla spolufinancována a pořádána ve spolupráci se Středočeským krajem v rámci projektu EU – Krajský akční plán vzdělávání SK. Letošní, již 3. ročník této soutěže, se uskutečnil v příjemném prostředí Kulturního domu v Jesenici. Zájem o účast v soutěži přivedl do Jesenice žáky z regionů Rakovnicka, Podbořanska, Karlovarska, a Plzeň - sever. Partnersky podpořilo soutěž Město Jesenice, Úřad práce a Okresní agrární komora Rakovník.

Cílem soutěže byla realizace společné aktivity středních a základních škol, propojení škol a subjektů, které se zapojí jako partneři do realizace soutěže v daném území, podpora kompetencí k rozvoji iniciativy a kreativity, podpora přírodovědného a environmentálního vzdělávání a také podpora inkluze a zapojení žáků se specifickými vzdělávacími potřebami

Obsahově byla soutěž zaměřena na vazačství a aranžování, prvky kompozice, využití estetických prvků ve vztahu k přírodě, využití environmentální výchovy.

Jako metodické postupy byly použity práce s ukázkovými výrobky, praktické předvedení postupu tvorby vázaného výrobku a praktické předvedení aranžování. Následně žáci vytvářely růžné druhy vánoční vazby – girlandu na stůl, stolní dekoraci a přízdobu dárku. Během práce byly využity zejména přírodní dostupné materiály.

Všechna floristická dílka byla vytvořena s radostí a obrovskou chutí, v příjemné a pohodové atmosféře a v současné době již zdobí stoly a domácnosti žáků a jejich rodin.

12. 12. 2017

v kategorii družstev:

1. a 2. místo: ZŠ Čistá

3. místo: ZŠ T.G.M. Podbořany

V kategorii jednotlivců:

  1. Eliška Holubová ZŠ T.G.M. Podbořany
  2. Žaneta Nováková, ZŠ Čistá
  3. Natálie Škrivánková, ZŠ Podbořany, Husova 276

13. 12. 2017

v kategorii družstev:

  1. místo: 2. ZŠ Bochov
  2. místo: ZŠ praktická Kralovice
  3. místo:  ZŠ, MŠS a PrŠ Jesenice

V kategorii jednotlivců:

  1. Marie Benešová, ZŠ, MŠS a PrŠ Jesenice
  2. Natálie Kubová, ZŠ praktická Kralovice
  3. Petra Kunešová, 2. ZŠ Bochov
Štítky: školy | soutěž | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář