page counter
logolink
Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje

Úspěšný Den pro zdravý životní styl - SZdrŠ Příbram

fotografie ke článku - DSC_0454.JPG fotografie ke článku - DSC_0455.jpg fotografie ke článku - IMG_3452.jpg fotografie ke článku - IMG_3545.jpg fotografie ke článku - IMG_3564.jpg

Úspěšný Den pro zdravý životní styl

Tak jako v minulých letech se i letos ve Střední zdravotnické škole v Příbrami uskutečnil „Den pro zdravý životní styl“, akce určená nejen zájemcům o studium, ale především široké veřejnosti, neboť tato akce naší školy si klade za cíl přispět k ozdravění životního stylu ve středočeském regionu.

Datum připadlo na středu 6. prosince a návštěvnost byla nejvyšší za posledních několik let. Lákadlem byly nejrůznější odborné přednášky, prezentace, ukázky cvičení a masáží nebo canisterapie. Návštěvníci si také mohli dát změřit množství skrytého tuku a spočítat si BMI, podívat se na nácvik první pomoci, pokochat se zdravotnickými stejnokroji na módní přehlídce nebo ochutnat zdravé vánoční cukroví. 

Zejména pro žáky devátých ročníků byla připravena prezentace jednotlivých oborů a předmětů. Mohli tak nahlédnout do laboratoří, vyzkoušet si fyziku v praxi, seznámit se s výukovými materiály a v neposlední řadě i s projekty, do nichž je škola zapojena. Prezentovaly se jednak obory střední školy - Zdravotnický asistent, Zdravotnické lyceum a Masér sportovní a rekondiční - jednak obory vyšší odborné školy zdravotnické, Diplomovaná všeobecná setra a Diplomovaný zdravotnický záchranář. V rámci akce byl také představen nově otevíraný obor Nutriční asistent a na něj navazující Diplomovaný nutriční terapeut.

Z významných osobností přijali pozvání pan náměstek ministra školství JUDr. Ivo Krýsa, PH.D., LL.M., radní Středočeského kraje pro oblast školství, prof. MUDr. Zdeněk Seidl, CSc., Mgr. Ingrid Vavřínková, vedoucí oddělení organizačního a správního Krajského úřadu Středočeského kraje

s referentkami Mgr. Hanou Jankrlovou a Ing. Blankou Kubíčkovou, ředitelka Okresní hospodářské komory Irena Karpíšková a Ing. Lea Enenkelová, vedoucí odboru školství Městského úřadu v Příbrami. 

Jsme rádi, že zájem veřejnosti o naši akci roste a škola tak může svým odborným potenciálem přispívat do osvěty vedoucí k žádoucím návykům podporujícím psychosomatické zdraví.

V Příbrami 20. 12. 2017                                                                               Jana Arletová, Václav Kočovský

Akce byla finančně podpořena Středočeským krajem a EU- OP VVV v rámci projektu Krajský akční plán vzdělávání Středočeského kraje.

 

                                                                  

 

 

Štítky: školy | Soutěže |

Diskuze a dotazy

Kontaktní formulářOdpovědi

Skrýt diskuzi a dotazy

Kalendář